Як перейти з 1С:Підприємство 7.7 на BAS Бухгалтерія

Щороку користувачів 1С:Підприємство 7.7 стає все менше, не зважаючи на велику кількість переваг нових редакцій. При цьому перехід типової (незміненої) 1С:Підприємство 7.7 на нову актуальну програму можна здійснити власними силами.

Розглянемо перехід незміненої конфігурації 1С:Підприємство 7.7 на BAS Бухгалтерія (ред. 2.1).

Для апгрейду на нову платформу необхідно зробити 4 кроки:

Важливо! При переході на BAS переносяться тільки довідники і початкові залишки на обраний період. Не переносяться документи та регістри. Також всі зміни, які були внесені в 1С:Підприємство 7.7, потрібно реалізовувати практично з нуля в BAS Бухгалтерія.

Апгрейд 

Потрібно написати заяву від імені Вашої організації (бланк заяви надається організацією, яка реєструє апгрейд) та здати реєстраційну картку версії 7.7 для того, щоб придбати BAS Бухгалтерія 2.1 за пільговими умовами. При цьому Вам буде надана знижка в розмірі вартості старої програми, але не більше ніж 50%. Стара платформа за Вами залишиться і Ви зможете нею користуватися надалі, при цьому 1С:Підприємство 7.7 буде знята з технічної підтримки. Якщо ж реєстраційна картка загублена, Ви не зможете отримати знижку на перехід.

Підготовка бази 1С:Підприємство 7.7 до переходу

1. Зробіть резервні копії 1С:Підприємство 7.7.

2. Оновіть конфігурацію до останнього релізу.

3. Проведіть регламентні операції закриття місяця в 1С:Підприємство 7.7.

4. Перевірте базу даних та виправте помилки (при їх наявності) через Сервіс –  Перевірка даних для переходу в Бухгалтерія 8.

5. Видаліть відмічені на видалення об’єкти.

6. Зробіть  Тестування і виправлення бази. Для цього в режимі конфігуратора відкрийте меню програми Адміністрування – Тестування і виправлення БД та натисніть кнопку Виконати.   

Встановлення

Встановіть платформу BAF і конфігурацію BAS Бухгалтерія 2.1 згідно інструкції

Перенесення даних з 1С:Підприємство 7.7

Відкрийте в чистій базі Бухгалтерія 2.1 розділ  Головне – Завантажити дані з Бухгалтерії 7.7

Натисніть кнопку “Завантажити дані з Бухгалтерії 7.7″:

Із списку баз даних, які встановлені на вашому комп’ютері, оберіть потрібну та налаштуйте параметри для апгрейду.

Оберіть дату, на яку будуть створені документи “Введення залишків”  та проставте відмітки за необхідності:

“Довідники”

  • якщо відмітка встановлена – всі елементи довідників з 1С:Підприємство 7.7 будуть створені в BAS Бухгалтерія,
  • якщо відмітка не встановлена – будуть перенесені тільки ті елементи довідників, які приймають участь в документах Введення залишків.

“Залишки на початок року” – якщо відмітка проставлена, в програмі будуть створені документи “Введення залишків” на 31 грудня попереднього року.

Після всіх налаштувать натисніть “Завантажити дані”.  Почнеться перенесення довідників та залишків з 1С:Підприємство 7.7 – це може зайняти деякий час, який залежить від об’єму даних, параметрів комп’ютера і т.д. Процес перенесення даних автоматичний і розділений на етапи: підключення до бази BAS Бухгалтерія, експорт, імпорт даних, проведення завантажених документів, перевірка завантаженої інформації.

У нижній частині вікна Повідомлення відобразиться інформація про завантаження даних: кількість завантажених об’єктів та перевірка підсумкових сальдо по дебету та кредиту рахунків.

Примітка. В момент експорту даних може виникнути помилка “Ошибка выгрузки данных из информационной базы 1С:Предприятия 7.7: «Компонента v7plus.dll не найдена!»  В такому випадку необхідно файл v7plus.dll перемістити в каталог з  програмою 1С:Підприємство 7.7 (папка BIN), після чого повторно запустити обробку перенесення данних.

Важливо! Після переходу потрібно звірити оборотно-сальдові відомості двох баз 1С:Підприємство 7.7 та BAS Бухгалтерія.  Якщо є розбіжності, їх потрібно виправити. Також рекомендуємо після переносу уважно переглянути довідники “Контрагенти”, “Номенклатура” та видалити ті елементи, які не використовуються, щоб не засмічувати базу.

Це основні рекомендації по переходу з 1С:Підприємство 7.7 на BAS. Як правило, швидкий апгрейд проходить тільки на типових конфігураціях, якщо ж конфігурація змінена чи не оновлена до останньої версії, можуть виникнути помилки при переносі даних та проведенні початкових залишків. Ці зауваження та помилки системи потрібно розглядати індивідуально.

Якщо у Вас виникли додаткові запитання по переходу, залиште заявку і ми Вам зателефонуємо.

Немає коментарів

Коментувати