Огляд конфігурації 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 (ч. 2)

10 806

З першої частини огляду конфігурації Бухгалтерія 2.0 Ви вже дізнались про основні відмінності в інтерфейсі редакції та деякі з можливостей налаштування ведення обліку. Продовжимо наш огляд.

Зміни в розділі «Банк і каса»

Документи, що відображають рух безготівкових коштів знаходяться в журналі “Банківські виписки”.

В новій редакції 2.0 документи “Платіжне доручення вхідне” і “Платіжне доручення вихідне”, які були у старій версії, замінено документами “Надходження на банківський рахунок” і “Списання з банківського рахунку” відповідно. Старі платіжні доручення збережено для узгодження з редакцією 1.2: вони призначені виключно для перегляду. За допомогою додаткового модуля можна налаштувати автоматичний обмін платіжними документами з системами “Клієнт-банк”.

В журналі Банківські виписки є можливість завантаження документу на прихід чи списання коштів із зовнішнього файлу в форматі .xml. Крім того, при натисканні кнопки «Підібрати» програма здійснить пошук набраних, але не оплачених платіжних доручень.

Документ “Платіжне доручення” в редакції 2.0 призначений для друку чи експорту в системи “Клієнт-банк”. Даний документ  не формує проводок. Після списання банком коштів з рахунку, на підставі платіжного доручення Ви можете одразу сформувати документ “Списання з банківського рахунку”.

Кадровий облік

Документи, що стосуються обліку кадрів (прийом на роботу, переведення, звільнення з організації) формуються на кожного працівника окремо. Документ «Прийом на роботу в організацію» з попередньої редакції перетворено на окремі документи.

Вид зайнятості працівника (основне місце, зовнішнє або внутрішнє сумісництво) вказується безпосередньо в наказі про прийом і може бути змінено при кадровому переміщенні. Тобто тепер є можливість змінити основне місце роботи в організації без створення документу звільнення та нового прийому на роботу.

Документ “Кадрове переміщення” відтепер фіксує кадрові зміни без зміни нарахувань.

Спрощено заповнення даних про планові соцвнески в кадрових документах –тепер лише вказується категорія ЄСВ в документі Прийом на роботу.

Реалізовано механізм спрощеного обліку кадрів (розділ Головне-Параметри обліку-Співробітники і Зарплата). При його використанні кадрові документи не створюються, всі дані по працівнику вказуються у картці співробітника. При застосуванні спрощеного кадрового обліку немає можливості збереження історії змін. При потребі під час роботи Ви можете повернутися до повного обліку кадрів.

Нарахування заробітної плати

У даній редакції розширений функціонал з обліку часу. Можна ввести кілька виробничих календарів, а кожній із організацій – створити основний графік роботи.

Розрахунок часу (календарні дні, відпрацьований час, норма за місяць) проводиться у документі «Нарахування заробітної плати» автоматично, згідно створеного графіка та/або виробничого календаря.

Більш функціональним став документ “Нарахування заробітної плати”. Всі дані  розраховуються автоматично при початковому заповненні. Розрахувати або перерахувати дані в документі відтепер можна навіть не записуючи його.

Проте, в конфігурації Бухгалтерія 2.0, так як і в попередній редакції,  не ведеться табель обліку робочого часу та не розраховуються автоматично лікарняні, відпускні, відрядження. Щоб виправити цю незручність, Ви можете скористатись нашою розробкою:

Модуль розрахунку лікарняних та відпускних в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

Якщо ж в налаштуваннях активовано спрощений режим кадрового обліку, то всі нарахування співробітника вводяться в документі одним рядком (і без потреби доповнювати якимось іншими реквізитами). Обмеженням даного режиму є можливість використання тільки окладу по днях, індексації та фіксованих нарахувань без перехідних нарахувань. Перейти до повного обліку можна в будь-який момент.

Проводки по нарахованій заробітній платі створюються в документі нарахування (при його проведенні), або окремим документом” “Відображення зарплати в бухгалтерському обліку” в кінці періоду. Вести облік по розрахунках з персоналом можливо як по кожному працівнику, так і в загальному по всіх працівниках організації.

Виплата заробітної плати

Виплата заробітної плати через банк і касу здійснюється окремими документами: “Відомість в банк” і “Відомість в касу”. Документи “Відомість на виплату зарплати” із попередньої редакції залишено для перегляду попередніх даних і більше не застосовуються.

Тепер відомість на виплату фіксує взаєморозрахунки зі співробітниками та по ПДФО. Відомість Перерахування внесків ФОТ фіксує взаєморозрахунки по внесках у фонди. При цьому документи Списання з банківського рахунку та Видаткові касові ордери на виплату зарплати або перерахування податків формують тільки проводки в бухгалтерському обліку.

Депонована, але невиплачена заробітна плата оформлюється окремим документом “Депонування заробітної плати”.

Отже, в конфігурації 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0, бачимо помітні зміни в інтерфейсі та новий функціонал. Редакція 2.0 стала зручнішою та інтуїтивно зрозумілішою для користувача, дає змогу «приховати» цілі розділи та документи, що не використовуються в процесі господарської діяльності організації.

Ознайомитись з демо-версією Бухгалтерія 2.0 можна за посиланням
Якщо Вам потрібна допомога в переході з Бухгалтерія ред. 1.2 або ж в роботі з новою редакцією, замовте консультацію і ми Вам зателефонуємо!

Замовити консультацію
Немає коментарів