Нарахування заробітної плати в 1С8:Бухгалтерія для України 2.0

3 030

В конфігурації 1С8:Бухгалтерія для України редакція 2.0 розрахунок та виплата заробітної плати, в тому числі відпускних і лікарняних проводиться в два етапи:

  • розрахунок суми заробітної плати (лікарняних / відпускних), суми податків та утримань по кожному співробітнику
  • оформлення платіжних документів по виплаті заробітної плати (відпускних / лікарняних) і перерахування внесків і податків.

Нарахування

Для нарахування заробітної плати, в тому числі лікарняних, відпускних та утримань ПДФО і внесків необхідно перейти в розділ “Зарплата і кадри / Нарахування зарплати” і натиснути кнопку “Створити“.

Нарахування ЗП в 1С БУ 2.0

У відкритому документі “Нарахування зарплати” в шапці необхідно заповнити наступні поля:

  • реквізит “Організація” – заповнюється автоматично (при персональних налаштуваннях – посилання);
  • реквізит “Місяць нарахування” – вказати місяць, за який необхідно нарахувати заробітну плату, лікарняні / відпускні співробітникам;
  • реквізит “Дата” – автоматично заповнюється поточною датою;
  • реквізит “Номер” – автоматично заповнюється після проведення документа;
  • реквізит “Підрозділ” – заповнюється, якщо необхідно нарахувати зарплату певного підрозділу організації.

Табличні частини документа заповнюються за допомогою кнопок:

  • Заповнити” (за даними кадрового обліку про місця роботи співробітників і їх планові нарахування), при цьому документ заповнюється даними співробітників всієї організації або зазначеного підрозділу;
  • Підбір” (для підбору певних співробітників).

Документ нарахування ЗП в 1С БУ 2.0

Разові нарахування, нарахування відпускних або лікарняних вносяться в документ вручну. Для цього натискаємо кнопку «Добавити» і в новоствореному рядку вибираємо потрібного нам співробітника і необхідне нарахування.

Нарахування лікарняних в 1С:БУ 2.0

Відмітимо що в конфігурації 1С8:Бухгалтерія для України ред. 2.0 на відміну від попередньої редакції 1.2 такі види нарахувань як Відпускні, Лікарняні (за рах. підпр.) і Лікарняні (за рах. ФСС) є в базі і їх не потрібно створювати самостійно.

Після заповнення даних необхідно відкоригувати відпрацьований час для співробітників, які відпрацювали неповний місяць. Потім провести перерахунок залежних нарахувань, податків і внесків за допомогою кнопки «Перерахувати».

Перерахунок ЗП в 1С:БУ 2.0

При необхідності проводиться ручне коригування розрахованих в документі сум. Якщо відкориговані суми не слід перераховувати, то в подальшому необхідно зняти прапорець Авторозрахунок у відповідних рядках нарахувань і утримань, або включити прапорці Коригувати внескиіКоригувати ПДФО на відповідних закладках документу.

5

Загальні суми по документу можна відобразити натиснувши на Підсумки по документу. При цьому кнопки із зображенням знаку питання розшифровують підсумкові дані більш докладно.

6

Результати розрахунку по кожному співробітнику можна проаналізувати за допомогою розрахункового листка, скориставшись посиланням під табличною частиною Докладніше див. Розрахунковий листок“.

7

8

Розрахунок заробітної плати за першу половину місяця

Для розрахунку і подальшої виплати заробітної плати за першу половину місяця оформляється документ Нарахування зарплати з встановленою ознакою Попередній розрахунок“.

При заповненні такий документ враховує тільки основні нарахування співробітників (оклади) і відпрацьований час від початку місяця до дати формування документу.

Відзначимо, що документи такого виду служать тільки для попереднього розрахунку і не здійснюють розрахунок ЄСВ і ПДФО, не формують проводок, а також ніяк не впливають на результати подальшого повного розрахунку заробітної плати.

9

Отже, Ви вже знаєте як здійснити нарахування заробітної плати, відпускних і лікарняних в програмі 1С8:Бухгалтерія для України редакція 2.0.

В наступних статтях ми розглянемо як здійснити виплату нарахованої заробітної плати через банк або касу, а також способи відображення заробітної плати в регламентованому обліку.

Усі статті по 1С:БУ 2.0: статті по 1С розділ Бухгалтерія для України 2.0

Немає коментарів