Нарахування заробітної плати в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

4 087

В конфігурації 1С:Підприємство.Бухгалтерія 2.0 розрахунок та виплата заробітної плати, в тому числі відпускних і лікарняних проводиться в два етапи:

  • розрахунок суми заробітної плати (лікарняних / відпускних), суми податків та утримань по кожному співробітнику;
  • оформлення платіжних документів по виплаті заробітної плати (відпускних / лікарняних) і перерахування внесків і податків.

Нарахування

Для нарахування заробітної плати, в тому числі лікарняних, відпускних та утримань ПДФО і внесків  відкрийте розділ “Зарплата і кадри / Нарахування зарплати” і натисніть кнопку “Створити“.

У відкритому документі “Нарахування зарплати” в шапці заповніть наступні поля:

  • реквізит “Організація” – заповнюється автоматично (при персональних налаштуваннях – посилання);
  • реквізит “Місяць нарахування” – вказати місяць, за який необхідно нарахувати заробітну плату;
  • реквізит “Дата” – автоматично заповнюється поточною датою;
  • реквізит “Номер” – автоматично заповнюється після проведення документа;
  • реквізит “Підрозділ” – заповнюється, якщо необхідно нарахувати зарплату певного підрозділу організації.

Табличні частини документа заповнюються за допомогою кнопок:

  • Заповнити” (за даними кадрового обліку про місця роботи співробітників і їх планові нарахування), при цьому документ заповнюється даними по всій організації або зазначеному підрозділу;
  • Підбір” (для підбору певних співробітників).

Документ нарахування ЗП в 1С БУ 2.0

Разові нарахування, нарахування відпускних або лікарняних вносяться в документ вручну. Для цього натисніть кнопку «Добавити» і в новоствореному рядку оберіть потрібного співробітника і необхідне нарахування та вкажіть суму.

Нарахування лікарняних в 1С:БУ 2.0

Відмітимо що в конфігурації Бухгалтерія 2.0 на відміну від попередньої редакції 1.2 такі види нарахувань як Оплата відпустки, Оплата лікарняних (за рах. підпр.), Оплата лікарняних (за рах. ФСС) є в базі і їх не потрібно створювати самостійно.

Для автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних, відряджень Ви можете скористатись додатковим модулем для розрахунків по середньому. Детальніше

Після заповнення даних необхідно відкоригувати відпрацьований час для співробітників, які працювали неповний місяць. Потім провести перерахунок залежних нарахувань, податків і внесків за допомогою кнопки «Перерахувати».

Перерахунок ЗП в 1С:БУ 2.0

При необхідності проводиться ручне коригування розрахованих в документі сум. Якщо відкориговані суми не слід перераховувати, то в подальшому необхідно зняти прапорець Авторозрахунок у відповідних рядках нарахувань і утримань, або включити прапорці Коригувати внескиіКоригувати ПДФО на відповідних закладках документу.

5

Загальні суми по документу можна відобразити натиснувши на Підсумки по документу. При цьому кнопки із зображенням знаку питання розшифровують підсумкові дані більш докладно.

6

Результати розрахунку по кожному співробітнику можна проаналізувати за допомогою розрахункового листка, скориставшись посиланням під табличною частиною Докладніше див. Розрахунковий листок“.

7

8

Розрахунок заробітної плати за першу половину місяця

Для розрахунку і подальшої виплати заробітної плати за першу половину місяця створіть документ Нарахування зарплати з встановленою ознакою Попередній розрахунок“.

При заповненні такий документ враховує тільки основні нарахування співробітників (оклади) і відпрацьований час від початку місяця до дати формування документу.

Відзначимо, що документи такого виду служать тільки для попереднього розрахунку і не здійснюють розрахунок ЄСВ і ПДФО, не формують проводок, а також ніяк не впливають на результати подальшого повного розрахунку заробітної плати.

9

Отже, Ви вже знаєте як здійснити нарахування заробітної плати, відпускних і лікарняних в програмі 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0.

В наступних статтях ми розглянемо:

Виплата та депонування зарплати

Відображення зарплати в регламентованому обліку

Немає коментарів