Нарахування заробітної плати в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

28 408

В конфігурації 1С:Підприємство.Бухгалтерія 2.0 розрахунок та виплата заробітної плати, в тому числі відпускних і лікарняних проводиться в два етапи:

 • розрахунок суми заробітної плати (лікарняних / відпускних), суми податків та утримань по кожному співробітнику;
 • оформлення платіжних документів по виплаті заробітної плати (відпускних / лікарняних) і перерахування внесків і податків.

Нарахування

Для нарахування заробітної плати, в тому числі лікарняних, відпускних та утримань ПДФО і внесків  відкрийте розділ “Зарплата і кадри / Нарахування зарплати” і натисніть кнопку “Створити“.

У відкритому документі “Нарахування зарплати” в шапці заповніть наступні поля:

 • реквізит “Організація” – заповнюється автоматично (при персональних налаштуваннях – посилання);
 • реквізит “Місяць нарахування” – вказати місяць, за який необхідно нарахувати заробітну плату;
 • реквізит “Дата” – автоматично заповнюється поточною датою;
 • реквізит “Номер” – автоматично заповнюється після проведення документа;
 • реквізит “Підрозділ” – заповнюється, якщо необхідно нарахувати зарплату певного підрозділу організації.

Табличні частини документа заповнюються за допомогою кнопок:

 • Заповнити” (за даними кадрового обліку про місця роботи співробітників і їх планові нарахування), при цьому документ заповнюється даними по всій організації або зазначеному підрозділу;
 • Підбір” (для підбору певних співробітників).

Документ нарахування ЗП в 1С БУ 2.0

Разові нарахування, нарахування відпускних або лікарняних вносяться в документ вручну. Для цього натисніть кнопку «Добавити» і в новоствореному рядку оберіть потрібного співробітника і необхідне нарахування та вкажіть суму.

Нарахування лікарняних в 1С:БУ 2.0

Відмітимо що в конфігурації Бухгалтерія 2.0 на відміну від попередньої редакції 1.2 такі види нарахувань як Оплата відпустки, Оплата лікарняних (за рах. підпр.), Оплата лікарняних (за рах. ФСС) є в базі і їх не потрібно створювати самостійно.

Для автоматичного розрахунку відпускних, лікарняних, ведення табеля обліку робочого часу та нарахування заробітної плати з врахуванням неявок, Ви можете скористатись нашою розробкою:

Модуль розрахунку відпускних та лікарняних в Бухгалтерія 2.0

Після заповнення даних необхідно відкоригувати відпрацьований час для співробітників, які працювали неповний місяць. Потім провести перерахунок залежних нарахувань, податків і внесків за допомогою кнопки «Перерахувати».

Перерахунок ЗП в 1С:БУ 2.0

При необхідності проводиться ручне коригування розрахованих в документі сум. Якщо відкориговані суми не слід перераховувати, то в подальшому необхідно зняти прапорець Авторозрахунок у відповідних рядках нарахувань і утримань, або включити прапорці Коригувати внескиіКоригувати ПДФО на відповідних закладках документу.

5

Загальні суми по документу можна відобразити натиснувши на Підсумки по документу. При цьому кнопки із зображенням знаку питання розшифровують підсумкові дані більш докладно.

6

Результати розрахунку по кожному співробітнику можна проаналізувати за допомогою розрахункового листка, скориставшись посиланням під табличною частиною Докладніше див. Розрахунковий листок“.

7

8

Розрахунок заробітної плати за першу половину місяця

Для розрахунку і подальшої виплати заробітної плати за першу половину місяця створіть документ Нарахування зарплати з встановленою ознакою Попередній розрахунок“.

При заповненні такий документ враховує тільки основні нарахування співробітників (оклади) і відпрацьований час від початку місяця до дати формування документу.

Відзначимо, що документи такого виду служать тільки для попереднього розрахунку і не здійснюють розрахунок ЄСВ і ПДФО, не формують проводок, а також ніяк не впливають на результати подальшого повного розрахунку заробітної плати.

9

Для надійного захисту всіх документів по нарахуванню заробітної плати в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 пропонуємо скористатись сервісом резервного копіювання інформаційної бази.

В наступних статтях ми розглянемо:

Виплата та депонування зарплати

Відображення зарплати в регламентованому обліку

4 коментарі
 1. Оля 21.08.2020 о 09:48

  Підкажіть, будь ласка, чому звільненні працівники попадають у відомість Бухгалтерія 2.0. Як їх забрати?

  • ПортфельПортфель 21.08.2020 о 10:31

   Доброго дня. Можливо, по звільненим співробітникам є невиплачені суми.

 2. ирина 09.07.2020 о 13:10

  як роздрукувати відомість заробітньої плати з 1с 8.3

  • ПортфельПортфель 09.07.2020 о 15:32

   Доброго дня. В Бухгалтерія 2.0 для друку розрахункової відомості відкрийте розділ Зарплата і кадри/Зарплата/Звіти по зарплаті. Виберіть звіт Розрахункова відомість та роздрукуйте його, натиснувши кнопку Роздрукувати результати звіту або Ctrl+P