Нарахування відпускних в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

В конфігурації 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0 немає табелю обліку робочого часу, відповідно суми відпускних і лікарняних не розраховуються автоматично. Користувач повинен самостійно нарахувати необхідні суми і занести їх в документ «Нарахування зарплати», після чого з них будуть утримані податки і збори, а також нараховано ЄСВ ФОП. Далі ці суми підтягуються в документи виплати зарплати через касу або банк (якщо вони ще не були відображені в даних документах в попередніх періодах).

Вид нарахування «Оплата відпустки» в конфігурації Бухгалтерія 2.0 додано розробниками, тому користувачу, на відміну від попередньої редакції конфігурації 1.2, не доведеться створювати його самостійно. Нарахування знаходиться в довіднику «Нарахування» в розділі «Зарплата і кадри»-«Довідники та настройки».

Нарахування відпускних здійснюється в документі «Нарахування зарплати». Натисніть кнопку «Заповнити», щоб заповнити табличну частину «Нарахування».

Для співробітника (або співробітників), яким необхідно нарахувати суми відпускних, додайте в табличній частині «Нарахування» окремий рядок (рядки) з прізвищем співробітника та оберіть вид нарахування «Оплата відпустки».

У колонці «Розмір» встановіть суму нарахованих відпускних.

У колонці «Дата початку» і «Дата закінчення» проставте відповідно дати початку і закінчення відпустки. Аналогічно для зарплатних нарахувань, які повинні розраховуватися пропорційно відпрацьованим дням, необхідно поставити дати, коли працівник не перебував у відпустці. Якщо відпустка була посеред місяця, можна не вносити дати, коли він працював, а вказати кількість фактично відпрацьованих днів в поле «Відпрацьовано днів» табличній частині «Нарахування».

Після натискання на кнопку «Перерахувати» буде нарахована сума зарплати, пропорційно відпрацьованим дням, а з усієї суми нарахувань на закладках «ПДФО» і «Внески ФОП» будуть нараховані податки і збори.

Якщо відпустка була перехідною і припала на два різні місяці, необхідно додати два рядки з нарахуванням «Оплата відпустки», і в колонці «Розмір» вписати суми, які припадають на кожний із цих періодів, а в колонці «Дата початку» і «Дата закінчення» поставити відповідні дати. Тоді ПДФО та ЄСВ ФОП буде розрахований по кожному місяцю окремо, пропорційно до сум відпускних і окладу, що припадають на кожен місяць відпустки.

Таким чином Ви можете нарахувати суми відпускних в новій редакції програми 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0.

Для автоматичного розрахунку лікарняних, відпускних та сум за середньою скористайтеся:

Модуль розрахунку лікарняних та відпускних в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

Немає коментарів

Коментувати