Нарахування та виплата лікарняних

У даній статті ми розглянемо як нарахувати та провести виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності в “Зарплата і Управління Персоналом”. Аналогічно розрахунок проводиться для конфігурації “Управління торговим підприємством”

Для прикладу, співробітнику був нарахований лікарняний з 15 по 26 грудня 2014 року (11 робочих днів). За  період (з червня 2014 по листопад 2014) йому була нарахована зарплата в розмірі 7426,74 грн., де відпрацьованих днів – 130.

Відкриємо документ «Нарахування за лікарняним листком» і вказуємо такі дані:

  • П.І.Б. співробітника в полі «Работник».
  • Період захворювання (в нашому випадку з 15.12.14 по 26.12.2014).
  • У рядку «Причина» вибираємо зі списку «Загальне захворювання».
  • Після цього натискаємо «Заповнити та розрахувати все». Розрахунок розділяється на 2 закладки: виплату лікарняного за рахунок підприємства (5 днів) і за кошти ФСС (решта періоду).

1

Є можливість перевірити та перерахувати суму середньої заробітної плати: в закладці «Розрахунок середнього заробітку» в рядку «Сума середньої» відображений підсумок розрахунку середньої.

2

Далі створюємо документ «Заява-розрахунок до ФСС» – > Переходимо в меню «Ввести на підставі» і вибираємо «Заява-розрахунок до ФСС».

3

4

Примітка. Для імпорту документу «Заява-розрахунок до ФСС» в програму M.E.Doc  скористайтесь обробкою.

Відкриваємо документ «Зарплата до виплати організацій» вид виплати «Лікарняні». Натискаємо «Заповнити» – > «За характером виплати».

5

У полі «Оплачувати лікарняні» вибираємо зі списку «Всі» і ставимо відмітку «Лікарняні за рахунок ФСС виплатити авансом» (якщо ми виплачуємо цю суму лікарняних до моменту зарахування коштів від ФСС).

6

7

Розраховуємо податки та внески, натиснувши «Розрахувати податки».

8

Для формування платіжних доручень, запустимо обробку «Формування платіжних документів по внесках до фондів»: для цього натиснемо на «Перейти» на верхній панелі «Зарплата до виплати організацій».

9

Для автоматичного формування платіжних документів натискаємо відповідно «Створити» і «Провести».

10

Для виплати лікарняних на підставі документу «Зарплата до виплати» створюємо «Видатковий касовий ордер» чи «Платіжне доручення вихідне», вид операції – «Перерахування зарплати».

11

Для відображення факту надходження фінансування від ФСС, вносимо документ «Платіжне доручення вхідне». Створити його можна на підставі документу «Заява-розрахунок до ФСС».

12

13

Немає коментарів

Коментувати