Нарахування та виплата лікарняних в “1C:Підприємство”
10 911У даній статті ми розглянемо лікарняні в “1С:Підприємство”: як нарахувати та провести виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності.
Для прикладу, співробітнику був нарахований лікарняний з 15 по 26 грудня 2014 року (11 робочих днів). За період (з червня 2014 по листопад 2014) йому була нарахована зарплата в розмірі 7426,74 грн., де відпрацьованих днів – 130.
Розрахунок проведемо на прикладі конфігурації “1С:Підприємство”. “Зарплата і Управління Персоналом”
Аналогічно розрахунок проводиться для конфігурації “Управління торговим підприємством”
Відкриємо документ «Нарахування за лікарняним листком» і вказуємо такі дані:
- П.І.Б. співробітника в полі «Работник».
- Період захворювання (в нашому випадку з 15.12.14 по 26.12.2014).
- У рядку «Причина» вибираємо зі списку «Загальне захворювання».
- Після цього натискаємо «Заповнити та розрахувати все». Розрахунок розділяється на 2 закладки: виплату лікарняного за рахунок підприємства (5 днів) і за кошти ФСС (решта періоду).
Є можливість перевірити та перерахувати суму середньої заробітної плати: в закладці «Розрахунок середнього заробітку» в рядку «Сума середньої» відображений підсумок розрахунку середньої.
Далі створюємо документ «Заява-розрахунок до ФСС» – > Переходимо в меню «Ввести на підставі» і вибираємо «Заява-розрахунок до ФСС».
Примітка. Для імпорту документу «Заява-розрахунок до ФСС» в програму M.E.Doc скористайтесь обробкою для “1С:Підприємство”.
Відкриваємо документ «Зарплата до виплати організацій» вид виплати «Лікарняні». Натискаємо «Заповнити» – > «За характером виплати».
У полі «Оплачувати лікарняні» вибираємо зі списку «Всі» і ставимо відмітку «Лікарняні за рахунок ФСС виплатити авансом» (якщо ми виплачуємо цю суму лікарняних до моменту зарахування коштів від ФСС).
Розраховуємо податки та внески, натиснувши «Розрахувати податки».
Для формування платіжних доручень, запустимо обробку «Формування платіжних документів по внесках до фондів»: для цього натиснемо на «Перейти» на верхній панелі «Зарплата до виплати організацій».
Для автоматичного формування платіжних документів натискаємо відповідно «Створити» і «Провести».
Для виплати лікарняних на підставі документу «Зарплата до виплати» створюємо «Видатковий касовий ордер» чи «Платіжне доручення вихідне», вид операції – «Перерахування зарплати».
Для відображення факту надходження фінансування від ФСС, вносимо документ «Платіжне доручення вхідне». Створити його можна на підставі документу «Заява-розрахунок до ФСС».
Примітка. В конфігурації “1С:Підприємство. Бухгалтерія” редакція 2.0 не розраховуються автоматично лікарняні. Для таких цілей створено додатковий модуль:
Модуль розрахунку лікарняних та відпускних в “1С:Підприємство. Бухгалтерія” ред. 2.0