Налаштування графіків роботи в “Облік бюджетної установи”

17 267

Програма Облік бюджетної установи для бюджетних установ дозволяє автоматизувати облік робочого часу. Розглянемо початкові налаштування, необхідні для обліку відпрацьованого часу та варіанти заповнення графіків роботи співробітників.

Початкові налаштування

Перш за все, потрібно вказати налаштування обліку, які стосуються розрахунку заробітної плати. Для цього оберіть розділ Налаштування (Зарплата) – Налаштування обліку – вкладка «Зарплата та кадри» –   Розрахунок зарплати (загальні). У вікні «Налаштування складу нарахувань і утримань» вказуємо потрібні налаштування. На мал. вказані налаштування, які зазвичай застосовуються.

В цьому вікні, при потребі, відмітьте галочками можливість застосування погодинної оплати, нарахування нічних та використання кількох видів часу в графіку роботи.

Для того, щоб вказати відсоток доплати за роботу в нічний час, потрібно в розділі меню Налаштування обліку – Значення показників доплати за роботу в нічний і вечірній час вказати відсотки доплат (при відсутності доплат за вечірній час, вкажіть довільний відсоток у даному полі).

Виробничий календар

Для того, щоб налаштувати графіки роботи, потрібно заповнити виробничий календар, який реєструє вихідні, передсвяткові та святкові дні.

Відкрийте розділ Кадри – група Класифікатори – Виробничі календарі. В списку відобразиться один календар з кодом Укр.

Натисніть змінити zminiti для редагування та Заповнити за замовчуванням. Щоб перенести святковий день, натисніть правою кнопкою миші на цьому дні, виберіть Перенести день та вкажіть дату, на яку буде здійснене перенесення.

При цьому святковий день, який був перенесений, потрібно відмітити вихідним (у нашому прикладі на 7 січня натиснути правою кнопкою миші, обрати Змінити день – Неділя ). Перенесіть святкові дні, що припадають на вихідні, за ввесь рік та натисніть Записати та закрити.

Після проведення виробничого календаря потрібно налаштувати графіки роботи співробітників. Розглянемо найпоширеніші з них.

Створення графіку П’ятиденка (повний робочий день)

Відкрите розділ Кадри – група Класифікатори – Графіки роботи співробітників та натисніть Створити. Вкажіть у полі Найменування – П’ятиденка (назва може бути довільна). Оберіть посилання Змінити параметри. Відкриється вікно Налаштування графіка роботи.

Програма проставить 8 робочих годин (галочка Явка) з понеділка по п’ятницю. Після цього натисніть Готово.

Натисніть кнопку Заповнити. Графік заповниться згідно виробничого календаря та кількості робочих годин, вказаних в налаштуванні графіка роботи. Натисніть Записати та закрити.

Зверніть увагу, що перш за все створюється основний графік – п’ятиденка або ж шестиденка, тому що деякі графіки налаштовуються на підставі основного. Наприклад, графік роботи Неповний робочий день 20 год (півставки).

Створення графіку П’ятиденка 0,5 (неповний робочий день)

Для заповнення цього графіку вкажіть:

  • спосіб заповнення графіка – по тижнях;
  • враховувати свята;
  • неповний робочий час – неповний робочий день;
  • рахувати норму за іншим графіком – п’ятиденка;
  • проставте по 4 год роботи з Пн по Пт.
  • натисніть кнопку Готово та Заповнити.

Згідно цих налаштувань графік заповниться відповідно до даних про робочі та святкові дні у виробничому календарі, по 4 год в робочі дні, при цьому зарплата буде розраховуватись за нормою 40 год в тиждень.

Окрім того, можна налаштувати графік роботи співробітників, які працюють позмінно, в тому числі в нічні години.

Створення змінного графіка

Для налаштування змінного графіка вкажіть:

  • спосіб заповнення графіка – за циклів довільної довжини;
  • вкажіть кількість робочих годин по добах: в полі Явка час роботи, який оплачується по тарифу, в полі Нічні – час, за який здійснюється доплата;
  • в полі Види часу відмітьте галочками Явка та Нічні;
  • натисніть кнопку Готово та Заповнити.

Отже, в програмі “Облік бюджетної установи” ми можемо налаштувати графіки роботи для того, щоб в подальшому автоматично заповнювати Табель обліку робочого часу та нараховувати заробітну плату співробітникам.




Немає коментарів

Коментувати