Індексація зарплати в “1С:Підприємство. Бухгалтерія” редакція 2.0

10 663

В даній статті розглянемо питання по індексації, які найчастіше виникають при переході на редакцію 2.0:

Як внести індекс інфляції в “Бухгалтерія” редакція 2.0?

Як змінити базовий місяць індексації?

Як нарахувати індексацію заробітної плати?

1.Перш за все, запускаємо 1С:Підприємство і в основному меню (зліва) вибираємо пункт “Довідники”.

2.На робочому полі, що з’явилося, вибираємо розділ “Настройки обліку зарплати”.

3. У довіднику відкриваємо запис (регістр) по організації. Якщо його немає – натискаємо правою кнопкою миші в будь-якому полі довідника і вибираємо в контекстному меню пункт “Створити” – відкриється регістр “Настройки обліку зарплати по організації”.

4. У відкритому регістрі натискаємо на посилання на інший регістр – “Нормативні величини для розрахунку зарплати”.

3

5. Переходимо на вкладку “Індекс інфляції”.

4

6. Додаємо запис про індекс інфляції в довідник. Натискаємо на кнопку “Створити”, вказуємо дату (період), за який вносимо індекс інфляції, вказуємо величину індексу і натискаємо на кнопку “Записати і закрити”.

5

У місяці підвищення тарифної ставки (посадового окладу) індекс споживчих цін враховують за 1 або 100 %. Для подальшої індексації його рахують наростаючим підсумком з місяця, наступним за місяцем такого підвищення.

При визначенні базового місяця індексації, зверніть увагу на п.10.2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення №1078: “Для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Розглянемо приклад, коли працівник прийнятий на роботу у 10-му місяці 2014р. А з 01.2016р. йому здійснено підвищення посадового окладу.

В “Бухгалтерія” ред. 2.0 для цього використовується документ «Кадрове переведення», що знаходиться в розділі «Зарплата і кадри».

6

На підставі даного документу необхідно створити документ «Зміна параметрів розрахунку індексації».

7

Новостворений документ потрібно тільки «Провести і закрити».

8

Далі створюємо документ «Нарахування зарплати» і перевіряємо розрахунок індексації.

9

Для самоперевірки можна скористатися онлайн-калькулятором індексації зарплати, наприклад на сайті «Дт-Кт».

10

Окрім того, базовий місяць індексації можна вказати в цілому за посадами окремим документом . Відкрийте розділ меню «Зарплата і кадри» – «Зарплата» документ Зміна параметрів розрахунку індексації (за посадами) та натисніть Створити. Якщо потрібно змінити базовий місяць індексації по всіх посадах, натисніть Заповнити, якщо ж зміни відбулись лише по кількох посадах, скористайтесь кнопкою Додати.

Таким чином, можна нарахувати індексацію заробітної плати в “Бухгалтерія” ред. 2.0.

Перейти: всі статті

Немає коментарів