Створення податкових накладних в 1С:Підприємство. Бухгалтерія 2.0

Податковий облік ПДВ у типовій конфігурації “1С:Підприємство. Бухгалтерія” редакція 2.0 ведеться згідно чинного податкового законодавства України і  направлений на:

  • формування і реєстрацію податкових документів;
  • автоматичне заповнення податкової звітності ( “Реєстр податкових накладних”, “Декларація з ПДВ” та інші).

Оскільки при формуванні податкових накладних (ПН) обов’язково заповнюється номенклатура, найзручніше створювати податкову накладну “введенням на підставі” товарних документів. Тоді номенклатура заповнюється автоматично. Якщо таблична частина документу, на підставі якого формується податкова накладна, містить товари з різними ставками ПДВ, то автоматично створюються податкові накладні розділені по ставках ПДВ.

При створенні ПН введенням на підставі, програма орієнтується на дані податкового обліку про очікуване ПДВ. Крім того, “1С:Підприємство” автоматично:

  • звертається до схеми податкового обліку в договорі з контрагентом;

  • та визначає податкову подію.

Якщо згідно документу-підстави не виникає податкових зобов’язань, то при спробі створення податкової накладної видається відповідне повідомлення. При цьому програма не може визначити суму і склад заповнення податкового документа, тому пропонує відкрити форму обробки “Формування податкових накладних”.

Аналогічна ситуація виникає і в разі, коли сума документа-підстави (накладної) відрізняється від суми податкової події, наприклад, при наявності часткової передоплати. При цьому так само видається відповідне повідомлення і відкривається форма обробки.

Примітка! Щоб уникнути помилок при формуванні податкових накладних рекомендуємо звіряти ІПН платника з шлюзом ДФС безпосередньо в момент виписки, для цього скористайтеся модулем перевірки контрагентів.

Після формування ПН та РК в “1С:Підприємство.Бухгалтерія” редакція 2.0 потрібно їх зареєструвати в ЄРПН, для цього вивантажуємо податкові накладні в формат .xml з подальшим імпортом в програму M.E.Doc.

На даному етапі вибираємо каталог (папку) для збереження xml-файлу податкової накладної.

Процедуру експорту документів через зовнішній файл і подальшого імпорту в програму M.E.Doc можна спростити – передавши ПН та РК напряму з конфігурації “Бухгалтерія” ред. 2.0 в Медок за допомогою модуля Інтеграція 1С:Підприємство з Медок (“Медова стиковка”)

Немає коментарів

Коментувати