Як створити та заповнити Заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів з ДФС?


Оновлено. З 1 вересня 2020 р. нова схема приєднання до Договору про визнання електронних документів з ДПС.

Після того, як Ви отримали нові сертифікати, потрібно подати в ДФСУ  «Заяву про приєднання до Договору про визнання електронних документів».У Головному меню програми Медок відкрийте «Звітність» – «Реєстр звітів»:

stvorennya_zvitu

Оберіть період, в якому потрібно створити звіт та натисніть на кнопку  papka-stvoriti(або меню Файл – Створити звіт).

Для подання заяви від фізичної особи-підприємця, відкрийте розділ «Державна фіскальна служба» – «Звітність фізичних осіб» та оберіть форму F1392001 – «Заява про приєднання до Договору про визнання електронних документів»:

f1392001

Для подання заяви щодо отримання нових сертифікатів юридичної особи в Медок відкрийте «Державна фіскальна служба» – «Інше» та оберіть форму J1392001 – «Заява про приєднання до Договору про визнання електронних документів»:

j1392001

При заповненні документа «Заява про приєднання до договору про визнання електронних документів» зверніть увагу на наступне:

  • у полі «код за ЄДРПОУ та найменування контролюючого органу» оберіть свій орган Державної фіскальної служби, при цьому автоматично заповняться поля «від» та «№» «до договору про визнання електронних документів» у шапці документа;
  • у полі «Адреса субсайта офіційного веб-порталу ДФСУ» необхідно вказувати https://cabinet.sfs.gov.ua/contract;
  • заповніть поле «e-mail Автора» актуальною адресою електронної пошти (особистою чи підприємства). При цьому врахуйте, що не допускаються адреси електронної пошти з доменів .ru та yandex;
  • вкажіть дату заповнення документу.

Таким чином, повинні бути заповнені всі поля, відмічені рожевим кольором.

Перевірте документ. У разі відсутності помилок, підпишіть його та відправте у контролюючий орган. ДФС, який отримав Заяву про приєднання до Договору, розглядає її протягом одного робочого дня. Якщо до закінчення робочого дня, наступного за днем отримання Заяви про приєднання до Договору (дати, зафіксованої у Квитанції №1), контролюючий орган не повідомив про приєднання чи відмову в приєднанні до Договору, приєднання до Договору здійснюється автоматично (дата, зафіксована у Квитанції №2).
Підтвердження приєднання до Договору – це  Квитанція №2 про прийняття Заяви.

Контролюючий орган може припинити дію договору за наступних підстав:

  • отримання інформації від АЦСК про завершення строку чинності (або скасування) посиленого сертифіката керівника;
  • отримання інформації з ЄДР про державну реєстрацію припинення юридичної особи;
  • отримання інформації з ЄДР про зміну керівника;
  • наявність у Державному реєстрі інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків підписувача Заяви про приєднання до Договору (керівника) у зв’язку зі смертю;
  • наявність в Реєстрі самозайнятих осіб інформації про зняття з обліку самозайнятої особи як платника податків в контролюючому органі.

У день припинення дії Договору контролюючий орган надсилає автоматично сформоване повідомлення про припинення дії Договору (із зазначенням причини).

Читайте також:

В яких випадках необхідно подавати Повідомлення про реєстрацію ЕЦП в ДФС?