Аналоги програми 1С в Україні для ведення обліку

analogi-1s

Для багатьох людей важливо мати у всьому альтернативу. Розглянемо питання чи є в Україні аналоги програми 1С. Пошук відповіді на це запитання не є простим, оскільки абсолютним лідером на пострадянському просторі серед програмних продуктів для автоматизації підприємства є 1С8:Підприємство

Ми не будемо розглядати високовартісні адаптовані під Україну рішення (SAP, Галактика, Microsoft Dinamics). Не шукаємо аналогів програмним продуктам,  призначеним тільки для автоматизації товарообігу чи ведення простих операцій обліку магазину чи складу (для цих цілей все-таки найзручніше використовувати спеціальні конфігурації 1С).

Проаналізуємо програмні продукти, призначені для комплексної автоматизації обліку середньостатистичного підприємства з вартістю до 10 000 грн.

Які ж критерії вибору програмного продукту?

  1. Інтерфейс програми – приємна кольорова схема, зручність навігації по меню, інтуїтивність. З обліковою програмою ми працюємо весь робочий час, тому обирайте продукт, який не буде дратувати через деякий час зовнішнім виглядом.
  2. Підтримка – законодавство змінюється, відповідно повинна оновлюватися облікова програма. Поцікавтеся, як проходиться подальша підтримка користувачів і чи є відділ консультацій в обслуговуючої організації.
  3. Можливість розширення, доповненння функціоналу – поцікавтеся чи можна адаптувати програмний продукт під Ваш бізнес, яким чином відбуваються доробки, вартість 1 год програміста, час реалізації і т.д.
  4. Додаткове ПО, яке потрібне для функціонуваня системи – часто допоміжне програмне забезпечення, наприклад СУБД, може коштувати дорожче, ніж власне облікова система, тому обов’язково уточніть у продавця деталі встановлення ПЗ.
  5. Навчання – поставка програмного забезпечення повинна комплектуватись інструкціями, книжками для користувачів, адміністраторів. Окрім того, повинні бути консультанти, які допоможуть освоїти програмний продукт. Обговоріть середній час, потрібний для освоєння облікової системи (з нашої практики зазвичай це 1-2 міс.)
  6. Інтеграція з іншими бізнес-додатками – чи можлива інтеграція (обмін даними) з продуктами, якими вже користуються у Вас на підприємстві.
  7. Розширення – чи буде можливість при потребі докупити додаткові робочі місця (ключі доступу) . Розробники випускають ключі двох типів: на конкретний функціональний модуль чи на програму в цілому. Другий тип ключів буде зручнішим, оскільки керівництву простіше буде розподілити посадові обов’язки між співробітниками.

Доступні аналоги 1С:

  1. Акцент Казначей – комплексний бухгалтерський облік для підприємств. Детальніше.
  2. «Підприємець» – управлінський облік для підприємців, які провадять торгівельну діяльність. Детальніше.

Залишити коментар

avatar
wpDiscuz