5 відповідей ДФС на питання про електронний документообіг

eba_about_january_2016

Перший заступник Начальника Офісу великих платників податків ДФС України Лариса Бондар під час зустрічі з великими платниками податків-членами Європейської Бізнес Асоціації розповіла про те, як проходять електронні перевірки у Податковій вже зараз, в яких випадках Податкова може затребувати паперові документи і коли нарешті регламент електронних перевірок запрацює для всіх.

1. Чи може зараз суб’єкт підприємницької діяльності, який впровадив у себе електронний документообіг пройти перевірку онлайн? Чи розцінюються Податковою документи в електронній формі як первинні документи для бухгалтерського податкового обліку?

Електронна перевірка вже передбачена податковим кодексом – це Стаття 75. Також є ряд нормативних документів, які дозволяють платнику вести первинні документи в електронному вигляді. В першу чергу це Закон України “Про бухгалтерський облік”.

(…) Сьогодні чинне законодавство передбачає, що такі первинні документи мають право бути. Ці первинні документи мають бути оформлені з урахуванням тих законів про електронний підпис, відповідно вимогам цих двох законів. (Закони України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронний цифровий підпис»)

(…) Якщо документи відповідають вимозі ведення їх (…) по законодавству, звичайно ж, ми повинні застосовувати це.

2. Чи потрібно роздруковувати документи, підписані онлайн, для податкової перевірки? Чи потрібно їх завіряти у контрагента?

Якщо у вас первинні документи ведуться в електронному вигляді, то ви ці документи можете надати нам на сьогоднішній день в електронному вигляді. Дати доступ нам до ваших всіх первинних документів і до вашого бухгалтерського обліку… Скажімо так, я не бачу підстави для того щоб ви завіряли у свого контрагента ці документи.

3. В яких випадках Податкова може все-таки вимагати паперові документи?

Ми вже чітко знаємо, які транзакції необхідно перевіряти. Тому необхідності роздруківки всіх первинних документів немає. Якщо ви не дасте доступ {до електронних документів} то тоді, звичайно для того щоб провести перевірку, вам доведеться роздруковувати регістри бухгалтерського обліку і вам доведеться друкувати ті первинні документи, які у вас в електронному вигляді створені. Єдине,  ми не будемо від вас вимагати, щоб ви роздруковували всі первинні документи.

4. Коли всі українські компанії зможуть проходити податкові перевірки онлайн?

Стаття 75 Податкового кодексу України передбачає проведення електронної перевірки .. Ця норма існує, але реалізувати її складно. Перший етап – це створення електронної камеральної перевірки. Це означає проведення якісного доперевірочного аналізу для того, щоб ми використовуючи свою систему ризиків (…) могли визначити ризикові транзакції, проведені великим платником. Ми вже розробили технічне завдання, яке нам дозволяє визначити ризикові транзакції. Сподіваюся, що (…) в 2017-2018 році у нас буде реалізований цей проект і ми вже можемо якісно проводити перший етап електронно-камеральної перевірки.

Коли ми реалізуємо цей етап і отримаємо вже програмне забезпечення, це дозволить скоротити час для обробки (…) податкової інформації, яку ви нам надаєте, ну і мінімізувати вплив людського фактора на взаємини з платником. Ми бачимо в цьому позитив дуже великий.

5. Чому б не зробити це прямо зараз?

Ми повинні розуміти, чи існує програмний продукт, який би дозволив експортувати дані бухгалтерського обліку платника в певний програмний продукт, в певний формат для того, щоб потім ми могли ці дані використовувати для перевірки.

Ми собі поставили завдання розібратися, який програмний продукт використовувати безпосередньо. (…) Ми працюємо і сподіваємося, що досягнемо успіху.

Джерело: European Business Association

Залишити коментар

avatar
wpDiscuz